Capik166

Páchají zvířata sebevraždy?

Byly případy, kdy zvířata spáchala sebevraždu? Třeba opice?

Nejlepší odpověď
anonym

Některé činy zvířat lze pokládat za sebevražedné, ale pravda bude asi trochu odlišná.
Doplňuji:
Jsou známé případy zvířat ve kterých opice – lidoop, delfín, kosatka nebo třeba i jiné zvíře přišlo o svého druha. Přestalo jíst, bylo apatické a nakonec umřelo – jak se říká „puklo mu srdce žalem“, ale spíše umřelo stresem a vyčerpáním. Ale nevím jestli se jedná o sebevraždu – spíše nejedná. Inteligentní zvíře (kromě člověka) si neřekne, že spáchá vraždu nebo sebevraždu a prostě se řídí matkou přírodou. Ale my jim do hlavy nevidíme. A co třeba psi, kteří bez rozmyslu chrání člověka a klidně se vrhnou na zločince se zbraní. Psi nevědí, že je ozbrojený a nebo co je zbraň a nebo vědí, ale prostě chrání svého člověka. Ale nejdou do boje s úmyslem umřít. A myslím, že pro dnešek stačí.

Další odpovědi
www

Nikoliv.
Sebevražda je výlučně záležitostí lidské psychiky, zvířata jednají pouze pudově i když si jejich reakce občas člověk mylně překládá do „lidštiny“.

Zdroj: Studium

david22

Občas se ňákej opičák oběsí. Ale nevim, jestli je to sebevražda.

anonym

Zdá se, že člověk je jediné zvíře, které páchá sebevraždy.
I když svým způsobem, například takové buňky – živé organismy a součásti našich těl, vlastně sebevraždy provádějí..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­poptóza
Doplňuji:
Dobře… buňka neni vlastně zvíře 🙂

50centes

Lumík