postcd

Oznámení na možnost koupě v případě exekuce na podíl z nemovitosti?

Pokud mám na nějaké nemovitosti podíl a na podíl nějaké jiné cizí osoby ve stejné nemovistosti je počata exekuce, dostanu nějaký dopis, upozornění a budu mít předkupní právo za odhadní cenu jeho podílu? děkuji

Odpovědi
Pepa25

Z vlastní zkušenosti: ano, všichni spoluvlastníci jsme dostali dopis. Předkupní právo ale znamená jen možnost koupit si to v dražbě za stejnou nabídku, jaká byla učiněna přednostně. Příklad dražebního řádu, který to řeší v „průběhu dražby“: http://www.exe­kutorskyurad.e­u/drazbynemovi­tosti/51-drazebni-rad