terry

Označení ženy jako baba je asi v Brně normální. Je ale vhodné tak mluvit v rámci pracovního hovoru (odběratel-dodavatel)

když je na telefonu žena z Čech, hovor 2 kolegů zákazníků slyší a hovoří o ní?

Nejlepší odpověď
annas

Baba není jen výraz brněnský, ale hovorový český, někde se uvádí i nespisovný v obecné češtině, takže se dá v mluveném projevu použít.

Ale spíš jen v soukromí, nikoliv v rámci pracovního rozhovoru.
Je to neslušné, nezdvořilé.

Jinak je to také nadávka, hanlivý výraz, případně označení zbabělce.

Vše záleží na kontextu a intonaci.

Další odpovědi
gecco

;-DDD
Rozhodně ne…
Já být tou „babou“, asi bych se ohradila…
;-DDD
_____________­___________________
A jo, jak píše Annas – kontext…
___
Pokud bylo vyřčení sloba „baba“ nějakým chlapem vyřčeno tak jakoby s nádechem a snivě až nadšeně, možná bych se cítila pobaveně nebo potěšeně…
Ale – samozřejmě by záleželo i na tom, o jakého chlapa by šlo…
😉

Mc Merkurion

… no,jestli o ní mluvili jako o babě,kočeně, tak bejt jí jsem pyšnej,ale jinak cizí hovory se neposlouchaj > pak se jedná o zvědavou babu=bábu …

terry

Hovor byl veden z čech do Brna. V čechách jsem výraz bába neslyšela, ani nepamatuju. A to v souvislosti s havlovým označením staré ženy. Nikdy v souvislosti s ženou mladšího či staršího věku.
A…nebyl poslouchán cizí hovor. Hovor vedla žena z čech a žena na druhém konci vedení, v Brně, a ptala se na cosi kohosi, aby mohla do čech dat zprávu 🙂

Mc Merkurion

… z kterejch čech? tady je bába (hanlivě) , babka (mile) ouplně normální … brňák o pěknej babě bude mluvit spíš jako o kočeně, baba v tomto případě bude ženská …

terry

Oprava .....hanlivým označením. Ach ten android 🙂

terry

Gecco, prý ti už dnes nemohu dat palec.

gecco

😉
To neva…
😉