Avatar uživatele
Miroslavst

Označení zboží cenovkou? Proč se tak škaredě prodavačka koukala?

Dnes jsem byl v drogérii a chtěl jsem si něco koupit. Došel jsem k regálu a díval se po zboží. Požadované zboží tam měli, ale cenovku na zboží ani pod ním ne.
Tak jsem se otočil a odcházel. V tu chvíli na mě prodavačka prý co sháním. Řekl jsem že ano sháním, i že mají, ale pokud nebudou mít u zboží cenovku tak nekoupím.
Musí být u zboží cenovka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, BEAES, anonym před 4907 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

ano mněla by tam být,pokud není můžete si jí vyžádat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele
§ 12
(1) Prodávající je povinen informovat v souladu s cenovými předpisy11) a přímo použitelným předpisem Evropských společenství11a) spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411/_s­.155/701?PC_8411_num­ber1=634/1992&PC_8411_p=­12&PC_8411_l=634/1992&PC­_8411_ps=10#10821

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Ano musí, je to jejich povinnost, pokud není, nebo je chybná, můžou dostat pokutu od ČOI.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Tovar musí byť výrazne označený cenovkou. V prípade rozdielu ceny na regále a v pokladni platí rozhodnutie zákazníka
paltí to v celej Europskej únii

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek