Miroslavst

Označení zboží cenovkou? Proč se tak škaredě prodavačka koukala?

Dnes jsem byl v drogérii a chtěl jsem si něco koupit. Došel jsem k regálu a díval se po zboží. Požadované zboží tam měli, ale cenovku na zboží ani pod ním ne.
Tak jsem se otočil a odcházel. V tu chvíli na mě prodavačka prý co sháním. Řekl jsem že ano sháním, i že mají, ale pokud nebudou mít u zboží cenovku tak nekoupím.
Musí být u zboží cenovka?

Nejlepší odpověď
anonym

ano mněla by tam být,pokud není můžete si jí vyžádat

Další odpovědi
Michal Kole

634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele
§ 12
(1) Prodávající je povinen informovat v souladu s cenovými předpisy11) a přímo použitelným předpisem Evropských společenství11a) spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411/_s­.155/701?PC_8411_num­ber1=634/1992&PC_8411_p=­12&PC_8411_l=634/1992&PC­_8411_ps=10#10821

BEAES

Ano musí, je to jejich povinnost, pokud není, nebo je chybná, můžou dostat pokutu od ČOI.

led

Tovar musí byť výrazne označený cenovkou. V prípade rozdielu ceny na regále a v pokladni platí rozhodnutie zákazníka
paltí to v celej Europskej únii