zjentek

Ovlivňují hackeři ze Západu naši přímou volbu prezidenta?

Nebo z Východu, to je jedno.

Nejlepší odpověď
anonym

Hackeři mají v „popisu práce“ něco úplně jiného. K ovlivňování voleb se využívají tzv FAKE NEWS. V principu jde o to že nějaký zaměstnanec odboru pravdy při KGB zřídí několik domén, jejichž názvy zní velmi důvěryhodně a často svým názvem zcela odporují tomu co se na nich potom šíří. Například europortal.cz, svobodnenoviny.eu, vlasteneckeno­viny.cz, stalo-se.cz, protiproud.cz … mají za cíl nejen obhajovat ruské zájmy v česku, protože je to nejeefektivnější způsob jak to dělat, ale i ovlivňovat předvolební kampaně (poškodit vymyšlenou pomluvou kandidáta který se ruským zájmům nehodí a naopak vyzdvihnout toho který s diplomatické cesty za Putinem vychutnává). Hackeři by volby nemohli ovlivnit tak účinně jako to dokáží pečlivě připravené pomluvy a výmysly fake news serverů, jejichž články jsou ve velkém sdíleny na sociálních sítích a které mínění voličů ovlivňují skutečně masivně.

Zde je seznam těch nejzáměnších webů které slouží tomuto účelu.

http://neovliv­ni.cz/databaze-proruskeho-obsahu-od-a-z/

Další odpovědi
ivzez

Neumím si to představit.
Ale jestli vyhraje Zeman, určitě se taková podezření objeví.

dubraro

IMHO ne. Nějaké ovládnutí počítačů, které volby zpracovávají, je moc práce s nejistým výsledkem a v případě pochybností je možné přepočítat lístky ručně. Mnohem efektivnější je ovládat voliče, ale to už není práce pro hackery.

Muffz

Na ovlivňování voleb nejsou hackeři, ale politické štáby všech stran, které se rýpou v minulosti všech kandidátů a hledají každou větu, kterou by mohli použít proti někomu. Stejně tak vznikají citace politiků v poslanecké sněmovně třeba z roku 1997, které se používají a říkají tomu protiřečení (že člověk změnil za 20 roku názor je přeci nelogické!). Stejně tak se vyrýpla 10 roků stará pseudokauza. A stejně tak ještě uvidíme, co vše se dozvíme na kandidáty ve druhém kole, kdy se to rozjede naplno. Třeba, že Miloš vzal v deváté třídě někomu propisku, a proto je nedůvěryhodný.

Souhlas s ivzez, jen bych upravil odpověď z „jestli vyhraje“ na „až vyhraje“. :)

plebs

Já mám dojem, že spojenci na západě nikoliv, ale putinovci

mzm

ge0rge: ještě jste zapomněl zmínit parlamentnilis­ty.cz…

Mc Merkurion

ge0rge: … děkuji za pěkné vysvětlení, ale za:

  1. odkaz nefunguje (což mi nevadí, to je jen info)
  2. dotaz zněl především na západ, je totiž bláhové si myslet, že takovéto weby neexistují na druhé straně – o nich se ale už Neovlivní nějakým záhadným způsobem nezmiňují, z čehož pro mne plyne, že Neovlivní nejsou neovlivní …

ten který je

Jak to tak tady pročítám,tak se nestačím divit kolik novodobých svazáků nepočítá s možností,že si občan utvoří svůj vlastní názor.Snaha udělat z lidí poslušnou a nemyslící masu tu už byla za protektorátu i za socialismu.

fcoop

Poměrně nový je:https://stredo­evropan.cz/

Kdo se ptá,obvykle se dozví – dá se většinou zjistit,kdo za tím stojí.
Když ne,dá se to odhadnout.