Ovlivnění sedimentace

Chtěla bych zjistit, zda se dá ovlivnit sedimentace, např. ranním jídlem, nebo něčím jiným. Dcera je pět let po infarktu, bere léky na ředění krve a rovnání tlaku, ale v poslední době nebyla nijak vážně nemocná, přesto má už podruhé zvýšenou sedimentaci.

Odpovědi
st.ovce

Nevím to po odborné stránce,ale určitě vím,že když ráno před odběrem krve sníte něco mastného(chléb s máslem,olej),se­dimentace vam vylítne nahoru

vyneve

nemá smysl se snažit měnit sedimentaci. ta hodnota sama o sobě není riziko choroby nebo něčeho a není potřeba ji snižovat a ani nevím, zda se to dietou dá.

spíše jen ukazuje, že možná se v organizmu něco děje. snížit ji můžete tím, že tu chorobu (pokud vůbec je) najdete a vyléčíte.

Q

Sedimentace je srážení krve, takže je v poklidu možné, že léky na ředění má poněkud silnější než by bylo třeba… Zvýšená sedimentace jinak většinou znamená infekci v ogranizmu, nemusí to být nijak vážné onemocnění.