oselik

Ovládaní tlačítky a na dálku.(Jak to funguje)

Ahoj,chtěl bych se zeptat jak funguje televize a krabička k ní ,že já stisknu tlačítko a ona se přepne.Co za to muže a jak a přes co je to vyrobené?

A ješte by mně zajímalo třeba u nějakých strojů když zmáčku tlačítko tak on se pohne doleva např,a mě by zajímalo jak se to dělá přes ty dráty.Jak to upozorní tu věc ,aby se točila doleva a jak se to nastaví a díky čemu to je?

Prostě by mě zajímajak funguje ovládání věcí na dálku a přes tlačítka třeba i u počítače,te­levize nebo u nějakého stroje či auto na ovládačku.

Odpovědi
HOMER

u toho ovladače je to infračervené záření

led

tá krabička to je ovládač s elektronikou a bateriovým zdrojom. Pomocou tlačítka dáš impulz do elektrického obvodu elektroniky, tá napája infraLED a pomocou prerušovaného signálu infračerveného svetla sa prenesie do televízora cez infraprijímač. Ten signál rozkóduje a pomocou elektroniky zapne požadovanú činnosť. Ale toto je veľmi zjednodušené vysvetlenie.