faraonuvmukl

Ovládám kombo správně?

Ahoj. Učím se hrát na elektrickou kytaru. Mám kombo a nevím zda jej ovládám dobře. Když ho vypínám, ta mi v něm jakoby ťukne. Mám strach abych to nerozbil. Znáte nějakej web, kde se dají najít typy a návody na dobré zvuky?

Odpovědi
Hlada

To je úplně normální. Při vypnutí vznikne v transformátoru napěťová špička, která se takhle ozve.
Návodů na boostery, fuzzy, kvákadla a pod. bylo dost v Amatérském rádiu. Myslím ale, že se to už dneska nevyplatí stavět. Ono jen udělat mechaniku není žádná sranda. Kdysi jsem používal k přepínání nožní automobilový spínač světel. Efektových krabiček je na trhu dost, takže si stačí vybrat.