Pipka

Mohli by si sousedi stěžovat na bečení ovcí? Pokud ano, co může následovat?

Ovce loudí pokaždé, když prochází někdo z rodiny, proto kolikrát i ráno, když je jdeme krmit. Mám obavy, zda nemůže nastat situace, kdy by si mohli sousedi stěžovat, a když ano, tak co by mohlo následovat?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě, stěžovat si může na cokoli. V těchto případech, pokud už dojde ke sporu, tak se berou v úvahu i místní zvyklosti. Pokud to tedy bude ve městě, tak může být i vysloven zákaz takového chovu. Pokud je to na vesnici a ve vesnici je více zvířat, tak by si stížností nijak nepomohl. Je celkem přirozené, že ovce bečí, pes štěká a kohout kokrhá.

zjentek

Mohlo by následovat měření decibelů zvuku.

Kryšpín

Pipka, zachovejte klid v právním státě Česko je rozdíl mezi hlukem a zvukem. Zákon č. 267/2015 Sb., mimo jiné nařizuje, – Za hluk se nepovažuje zvuk způsobený hlasitým projevem osob, zvuk projevem zvířat, zvuk z produkce veřejné hudby provozované ve venkovním prostoru a.t.d.