FOG

Otrava houbami.

Muze se clovek otravit houbami,treba na Vanoce?
V lete posbira houby a ususi tam i nejakou spatnou a pak na vanoce si chce udelat kapri polevku s houbami.
Stalo se to?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Bohužel, jed v houbách vydrží i když se usuší, zamrazí, nebo sterilizují (i když se podusí).

Další odpovědi
skorcovaz

Mno, pokud jsou to lysohlávky, tak by to o Vánocích mohlo být hezké zpestření. :) Ale spíš platí – neznáme houby raději vyhoďte, nebo nesbírejte, jistě, že se můžete po čase otrávit!

elektrikář

Jed v houbách vydrží i několik let. Raději bych to nezkoušel. Jsou houby které jsou jedlé bohužel jen jednou.