lucille

Otisky prstů

včera jsem si seškábala a odřezala otisky prstů..už sem to udelala nekolikrát předtím…ae zajimalo by mě jestli pokaždé když ta kůže doroste..jestli jsou ty otisky pořád stejné jako předtím nebo jestli se nejak zmení…přece nemůžou dorůst uplně přesně stejne jako předtím…nebo snad ano?
Doplňuji:
a proč mi po tom nikdy jestě nezůstaly jizvy jako kdekoliv jinde když se pořežu??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

ale budou, bohužel s tím nic neuděláš. to by pak bylo k prdu a každý zloděj by si bříška prstů ořezával.
Doplňuji:
Daktyloskopie se opírá o tři zákony, jejichž zjednodušená formulace zní takto:

  • na světě neexistují dva jedinci, kteří mají absolutně shodné obrazce papilárních linií,
  • obrazce papilárních linií jsou po celý život relativně neměnné,
  • obrazce papilárních linií jsou trvale neodstranitelné, pokud není odstraněna zárodečná vrstva pokožky.

a proč to děláš?

Další odpovědi
mojitek

otisky prstu- papil.linie pokud si to odriznes, tak ti dorostou totozne-nezmenene. Ale v prubehu zivota se linie castecne meni

anonym

dalo by se to považovat za sebepoškozování,a to se léčí

kejta

ano jsou stejné

BEAES

Ne, myslím, že budou jiné.

ReHu

Jizvy zůstanou pouze pokud je poškození pokožky dostatečně hluboké.
Ale pokud toto budeš dělat často, může se stát, že si poškodíš koncové částečky nervů a mohla bys třeba ztratit částečně citlivost.
Takže by se ti špatně sbíraly a držely drobné předměty apod.

irij

Pokud nebude zásah do genetické informace( každý jedinec má tuto informaci jinou) tak závažný, aby se na místě vytvořily celistvé jizvy, vždy se otisky vrátí do původní podoby. Mimochodem nevím, proč by sis mšla ničit otisky.