Otevřel by se člověku při skoku z 20 metrů vysoké budovy padák, nebo je minimální bezpečná výška seskoku vyšší?

Třeba z 15ti by se už dole rozplácl?

Nejlepší odpověď
gecco

Jaký padák myslíš???
Běžný seskokový padák má minimální výšku pro ´bezpečné´ otevření 150 m, na 20 to nestihne určitě…
Ale třeba s gliderem – zejména, pokud máš nahoře prostor pro rozběh (nafouknutí padáku před skokem), lze bezpečně seskočit i z podstatně menší výšky… Jenže záleží i na mnoha dalších faktorech – takto jednoduše nelze výšku stanovit…
😉

Další odpovědi
dubraro

Určitě to bude víc. Když se katapultuje pilot z letadla stojícího na zemi, tak jej to vystřelí do výšky asi 50 m, právě proto, aby se padák stihl otevřít.

Jiří Bohumil

Seskok z 20 m by dopadl špatně. Ještě by šlo o to, zdali by jsi dopadl-la, na beton, nebo do kopky hnoje.
Pro bezpečný seskok padákem je potřebná podstatně větší výška.
Co se týče glaideru, jak píše gecco, tak s tím se neskáče z výšky, ale létá, po rozběhu z kopce, případně ze země s motorem na „krosně“. I když se mu lidově říká „padák“ a současnému parašutistickému padáku se hodně podobá. Nejde o parašutismus (i když už dnes parašutisté také jenom nepadají, jako dříve, ale po výskoku a otevření padáku na něm také již létají), ale o paraglaiding. A to je úplně něco jiného. A je to „paráda“.

Michálek1245

Nevím a asi to rozhodně zkoušet nebudu. Dělají mi problém i výškové práce, takže žádné pokusy. Ale čistě teoreticky by mělo záležet hlavně na typu padáku a způsobu seskoku. Jako teoreticky by to mělo jít, na druhou stranu to bude ale podle mě hodně nekorigovaný a neřízený seskok, který může dopadnout všelijak.

anonym

gecco: Klasický se kterým se skákalo už třeba během 2 sv. války. ;) Zatáhne se za šnůrku a pak to člověka vynese trochu nahoru ne? Až po tom začíná ztráce výšku, ale může si ten směr dopadu ovlvnit, když stáčí svoje tělo tím směrem kam chce nebo na to mají nějaké šňůrky?

gecco

Za WWII se skákalo symetrickým půlkulovým vrchlíkem – v podstatě neřiditelné…
😉
BTW – to, že to člověka „vynese nahoru“ je klam způsobený tím, že kameraman letí dál rychlostí nezměněnou, toho, kdo už padák vytáhl, padák brzdí (reálně se žádné vynesení nahoru nekoná, člověk pokračuje v pádu zpomaleně).
___
A ne – tento padák se nafukuje řádově sekundy (několik) a ze dvaceti metrů jsi bez padáku dole za ani ne jedenapůl… Bez šance…
😉