Světlana123

Otevírají se všechny bytové dveře dovnitř?

Neviděla jsem to ještě ve filmu, ale kolegyně mi říkala, že všechny bytový dveře se otevírají dovnitř. Na odpovědi.cz jsem poměrně nová tak prosím buďte shovívavý..

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
elkon

Jiné

Většinou, ale třeba v kancelářích to bývá z bezpečnostních důvodů obráceně.

Další odpovědi
paul1

Dovnitř

Asi v drtivé většině dovnitř. Důležité je to u vchodových dveří tam, kde je možnost napadání většího množství sněhu. To by se potom obyvatelé jen těžko dostávali ven.

annas

Jiné

Nevím,, kam se všechny vchodové dveře otvírají.

Dveře se nemají otvírat do únikové trasy. Takže jedna z věci í je, jak by vypadala cesta ven, pokud budou otevřené dveře směrem dovnitř Zasahují do chodby, do cesty, kterou se utíká? Pokud ano, tak se dovnitř otevírat nesmějí.

Stejně při neštěstí v domě, je snazší dveře rychleji vyrazit ven. Pokud by se otvíraly dovnitř, při evakuaci by brzdily odchod.

Jenže pokud se vychází z domu přímo na chodník, tak by dveře otevřené ven mohly ohrozit chodce.

Vyrábějí se obě varianty dveří – vyjádření odborníka.

„Vchodové dveře se otevírají obvykle dovnitř, ale pokud máte domovní vchod opatřený zastřešením, lze zvolit i otevírání směrem z domu, které nezabírá místo v chodbě či vstupní hale“.

https://www.pek­nebydleni.cz/ex­terierove-vchodove-dvere/

Vždy jsem slýchávala, že se dveře otevírají ven, stejně jako se nejdříve vychází zevnitř ven, naopak vchází zvenčí dovnitř. Pokud je třeba obchod zaplněný, musí jej zákazníci nejrychleji opustit, pak teprve vstoupit, aby se dovnitř vešli další lidé.

marci1

Jiné

Dveře se u obytných místnostní otevírají vždy z komunikačního prostoru směrem do místnosti. Pokud je místnost příliš malá a její uspořádání to neumožňuje, dveře se mohou otevírat směrem ven. Směrem ven by se měly otevírat také dveře vedoucí do koupelny a na WC. To má logické opodstatnění. Dveře do koupelny a na WC se otevírají směrem ven z důvodu rizika upadnutí osoby, která by mohla zůstat nehybně ležet na zemi. Pokud by osoba ležela v blízkosti dveří, nebylo by možné osobě přes zavřené dveře poskytnout první pomoc. 🙂
https://stavim­bydlim.cz/sprav­ny-smer-otevirani-dveri-a-doporucene-velikosti-dveri/

da ny

Dovnitř

U bytových vchodových dveří jsem viděla jen otvírání dovnitř bytu.
Pokud nejsou, hned za dveřmi schody nahoru.
Uvnitř u pokojů a dalších místností, je to různé.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

paul1

Světlano buďte shovívavá. Podle mne by tam mělo í.

Světlana123

Pane Elkone, děkuji vám za aktivitu v anketě. Chtěla bych se vás zeptat, kde bydlíte.. Nebydlíte náhodou v garáži? To by vysvětlovalo vaši odpověď..