Enna

Otecd vlastní auto, se kterým nejezdí, už od r. 2016 neplatí zákonnou, poradíte mi?

otec vlastní auto, se kterým nejezdí, už od r. 2016 neplatí zákonnou, poradíte mi?

Odpovědi
Drap

A co chceš poradit? Povinné ručení doplatit, dohodnout se s příslušnou pojišťovnou. Pokud auto potřebuje technickou a nechceš ho rušit, tak udělat technickou a můžeš začít jezdit, nebo auto prodat. Další možností je, doplatit dlužné pojistné a auto zrušit

cukrar

Dost bude záležet, co bude s vozidlem, jak skončilo minulé pojištění. Budete ho nadále provozovat?

klumprt

Taky se dalo dřív auto dočasně vyřadit z registru (nevím přesně jak je to teď, ale nějak to pude nejspíš taky.) A pak se pojistka neplatí.

Kryšpín

U poslední pojišťovny doplatit, než byla zrušena a dostavit se na evidenci motorových vozidel a řešit problém

cukrar

Kryšpíne, ne evidenci vozidel jí nebudeou nic řešit, ohledně pojištění.
Klumprt, i dnes lze vozidlo vyřadit z provozu, ale to tazatelka nepíše, co chce s vozidlem nadále dělat, pak jí nemůžeme nikdo poradit.
Doplatit pojištění zpětně nelze, když není uzavřena smlouva.