Otec mě a bratrovi daroval dům.Bratr odmítá platit náklady na otop a provoz,neboť to není v darovací smlouvě.Má pravdu?

Již půl roku od darování nesu veškeré náklady sama,bratr se ohání darovací smlouvou,ve které není uvedeno,že by měl něco platit.Zajímají jej pouze peníze z případného prodeje domu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Kolegové mají pravdu a já jen dodám, že pokud neste schopni se domluvit, tak by bylo nejlepší, aby jste se dohodli a dům jeden od druhého odkoupili. Kdo od koho, tak to záleží na dohodě. Nebo prodejte dům a peníze si rozdělte.
Takové dohady, kdo co zaplatí, zaplatil, má zaplatit, vás jen s největší pravděpodobností rozhádají a třeba i na celý život a za to žádný dům nestojí.

Další odpovědi
mosoj

Není zde to podstatné. Jestli v domě bydlí nebo ne ?

led

Ako spolumajiteľ sa musí podieľať aj na nákladoch na prevádzku. Ak v zime nebude aspoň temperovať jeho časť domu (s tým súčasne aj vaša časť) sa znehodnotí, začne vlhnúť,atď.

Drap

I když v domě nebydlí, je jeho poviností starat se o svůj majetek a poměrným dílem na případné opravy přispívat. Pokud v něm bydlíte vy a ne bratr, tak by část těchto nákladů mohl chtít po vás jako po nájemníkovi.

Sůwa

Pokud tam bratr bydlí, měl by nést svůj díl nákladů na bydlení, jako kdyby bydlel kdekoliv jinde. Jestli tam ale nebydlí, platit nemusí, platí to nejspíš tam, kde skutečně bydlí. (mám tam nějak moc těch slov o bydlení)
Doplňuji:
Napadlo mne přirovnání :
Otec by tvému bratrovi daroval auto, ale bratr by s ním nemohl jezdit, protože v darovací smlouvě nebylo, že se musí do auta tankovat palivo.

FOX.IK

Drap: to by s nim ale musel mit nejakou najemni smlouvu.
Pokud v dobe bratr bydli, ma smulu, platit musi, jakozto spolumajitel domu. I kdyz to ve smlouve nebylo.
Skocte si do nejake ralitni kancelare, tam vam s tim urcite poradej mnohem lepe-nejlepe do nejake jako Century21, tam jsou to opravdovi odbornici