loriane

Otec dcery bude zbaven svéprávnosti, je v ústavu, důchod má 3 400 Kč. Opatrovníkem je stát. Mám nárok na výživné?

Otec dcery bude zbaven svéprávnosti,o­patrovníkem bude stát. Je v ústavu,jeho důchod činí 3400kc.Mam nárok na výživné?

Mám ještě v peci syna z prvního manželství s hypotéku,náklady jsou vysoké s příjem přestává stačit na kroužky a potřeby dětí.

Nejlepší odpověď
ivzez

Dceřin otec nebude zbaven svéprávnosti, to už není možné. Soud si ověří jeho stav a bude-li to nutné, omezí jeho způsobilost k (některým) právním úkonům. Maximálně na 3 roky, poté je nutné zdravotní stav znovu přezkoumat.

Přestože nelze předjímat rozhodnutí soudu, se mi nezdá pravděpodobné,
že by otci z příjmu 3.400 Kč měsíčně stanovil nějaké výživné.

Poznámka:
Na výživmé má nárok dítě, nokoliv rodič, k jehož rukám se platí.

Další odpovědi
Kubas.ci

Kazdy rodic je povinen platit vyzivne dle svych moznosti at uz je nebo neni svepravny. Ovsem z 3400 to je zivotni minimum se toho moc platit neda. Tomu ale nezanika povinnost platit a pro priznani davek a jinyh doplatku musi probehnout soudni stanoveni vyzivneho a v tomto pripade tim tuplem. Pokud nebude vyzivne stanoveno tak urady nemaji zaklani informace o prijmech pro vypocet potrebnych davek – pridavek na bydleni, dite atd. Doporucuji podat navrh na stanoveni vyzivneho na nezletile dite.

Rokio

Kubas: Které povinnosti ubudou nesvéprávnému otci, protože není způsobilý k právním úkonům?