Avatar uživatele
loriane

Otec dcery bude zbaven svéprávnosti, je v ústavu, důchod má 3 400 Kč. Opatrovníkem je stát. Mám nárok na výživné?

Otec dcery bude zbaven svéprávnosti,o­patrovníkem bude stát. Je v ústavu,jeho důchod činí 3400kc.Mam nárok na výživné?

Mám ještě v peci syna z prvního manželství s hypotéku,náklady jsou vysoké s příjem přestává stačit na kroužky a potřeby dětí.

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Drap, Rokio před 1812 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Dceřin otec nebude zbaven svéprávnosti, to už není možné. Soud si ověří jeho stav a bude-li to nutné, omezí jeho způsobilost k (některým) právním úkonům. Maximálně na 3 roky, poté je nutné zdravotní stav znovu přezkoumat.

Přestože nelze předjímat rozhodnutí soudu, se mi nezdá pravděpodobné,
že by otci z příjmu 3.400 Kč měsíčně stanovil nějaké výživné.

Poznámka:
Na výživmé má nárok dítě, nokoliv rodič, k jehož rukám se platí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kubas.ci

Kazdy rodic je povinen platit vyzivne dle svych moznosti at uz je nebo neni svepravny. Ovsem z 3400 to je zivotni minimum se toho moc platit neda. Tomu ale nezanika povinnost platit a pro priznani davek a jinyh doplatku musi probehnout soudni stanoveni vyzivneho a v tomto pripade tim tuplem. Pokud nebude vyzivne stanoveno tak urady nemaji zaklani informace o prijmech pro vypocet potrebnych davek – pridavek na bydleni, dite atd. Doporucuji podat navrh na stanoveni vyzivneho na nezletile dite.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Kubas: Které povinnosti ubudou nesvéprávnému otci, protože není způsobilý k právním úkonům?

před 1812 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek