pizlicka

otcové,kolik platíte mesíčně vyživné na vaše ditě?

vim,ze je to ruzne,ale zajima mě,zda jste živnostníci,či zaměstnanci a dle čeho vám to soud určil.DĚKUJI.
Doplňuji:
dr.axl,máš pravdu,děkuji za upozornění,ne­uvědomila jsem si to,a zároven dík moc za předchozí odpověd,Tobě,i os­tatním.

Nejlepší odpověď
KdojeRaibek?

Neplatím, jelikož mi není určeno a ani být nemůže.
Jinak se to určuje podle výdělku. Nevím jistě, ale je prý i takový případ, že se bere v úvahu tvé-otcovo povolání. Např. soustružník který má v místě příjem cca 20 tisíc a je zaměstnán jako přidavač s 8000Kč, tak je mu plat počítán jako by byl ten soustružník, aby neměl snahu se vyhýbat.
Ale opravdu je to individuelní a záleží na domluvě obou rodičů dítěte, pokud se nedohodnou určí to soud.

Další odpovědi
anonym

Znám u svých kamarádek dva případy, kde platí zaměstnanec Tatry Kopřivnice na dvě své děti po třech tisících (výši určil soud). Brusič kamenů s podstatně vyššími výdělky platí po šesti tisících na své dva syny a kromě toho hradí většinu jejich mimoškolních aktivit. Platí kroužky, sportovní výstroj i většinu ostatních nákladů. Tady je výše výživného založena na domluvě rodičů.

Hykam

Vypočítává se to z výdělku, jeto asi okolo 15%. Mě bejvalá platí 2500,– na každýho kluka (mám 2) + polovinu na výšší výdaje, což je např. škola v přírodě, tábor apod.
Nicméně už mi ale dluží za 3 měsíce zpět + polovinu za lyžařské výcviky.

WeeBear

Po rozvodu jsem byla já u otce a bratr u mamky, naši se zprvu dohodli na částce dvou tisíc, kterou si posílali alá „vylej-nalej“ pro doložení soudu už před rozvodem. Po rozvodu si už samozřejmě neplatí nic, jelikož to vyjde nastejno. 🙂 Soud částku schválil s tím, že by pro obě strany uznal i menší (otec zaměstnanec, matka podnikatelka). Je to různé, ale záleží hlavně na dohodě.

anonym

Porušení zákonů
Není povoleno uvádět cokoliv, co je v rozporu s platnými zákony. Je nepřípustné navádět lidi ke sdílení jejich osobních údajů. Je zakázáno porušovat autorská práva, vyhrožovat nebo porušovat soukromí ostatních.