Hanah

Otázky zadávám v občanské nouzi a snažím se být objektivní.

Pro zn. cukrár-děkuji za přání k víkendu,ale ujišťuji vás,že v žádném případě nepřeháním,spíš se brzdím v popisu činnosti kůlny-dílničky.Stavba bez souhlasu vlastníků bytů,ale dirigování SVB /je členem výboru/.Bez souhlasu staveb.úřadu a písemného souhlasu všech vlastníků bytů.To znamená nahlášení a boj?Nebo klid a dělat,že to nevidíme?Prosím,piš­te zkušenosti.Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

u nás v SVJ využíváme pokud možno odborností a znalostí vlastních lidi v paneláku, máme vlastní účetní, právníka apod. Bydlí ve vchodě, a tak si nikdo nedovolí porušit zákon až na nějaké výjimky. Například: zasklení balkónů, i když to provede bez souhlasů majitelů bytů. Dodatečně si to vyběhá a každý mu dá souhlas.
Je to o lidech
Doplňuji:
u zateplení jsme se domluvili a lidem, kteří už měli plast. okna jsme vrátili cenový rozdil. Trošku prodělali, protože na celý panelák byla nějaká sleva, ale bylo to aspoň něco pro ty lidi.

Další odpovědi
anonym

Ještě mne napadá, že v krajní nouzi někdy pomůže jen rázná ostrakizace přes Občanské judo, Na vlastní oči, Soukromá dramata apod.
(Jinak díky za důvěru, ale na konkrétnější postup chybí region a další reálie, zkusím zaslat kontakt do profilu, třeba se najde nějaká schůdná cestička).
Doplňuji:
(A aktuálně Černé ovce na ČT1).