Otázky pro lidi zručné v počítačích apod.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím je způsobeno, že jdou mazat soubory z paměťové karty? Dále bych se chtěla zeptat, jak se dostane obraz do fotoaparátu, čím je to způsobeno. Dále jak se dostane video do kamery, čím je to způsobeno. Potom by mě zajímalo, co způsobuje to, že jsou některé CD/DVD přepisovatelná? Poslední otázka, která by mě zajímala je ta, co znamená na paměťové kartě SD Hc . Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ondra07

Mazání souborů z pam. karty: Tak karta patří do přepisovatelných zařízení, takže jdou normálně mazat, nevím, jak to mám vysvětlit. je to stejné jako flashka, HDD v PC …
Obraz do fotoaparátu: to jsem nepochopil, co tím myslíte, viz.odkaz: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­git%C3%A1ln%C3%AD_fo­toapar%C3%A1t
Přepisovatelná CD/DVD:EXISTUJÍ RŮZNÉ TIPY: Libovolně přepisovatelná – tj. záznamová média na která můžete data plynule zapisovat a číst z nich bez omezení. Jedná se např. o harddisk, disketu, flashkarty apod.
Pouze jednou zapisovatelné – jedná se o média, na která lze zápis dat provést pouze jednou. Patří sem např. CD-R disky, DVD-R disky, EPROM paměti apod. Po prvním a jediném zápisu dat už s nimi nelze nic víc dělat.
Média pouze pro čtení – jsou to média sloužící pouze ke čtení dat. Jedná se např. o lisované CD disky apod. Nelze na ně vůbec zapisovat, je možné pouze číst jejich obsah.
SDHC znamená, že to je jakoby rychlejší čtení a zápis, myslím :) tak jsem to slyšel…
NO, snad jsem pomohl… :/

Další odpovědi
RomanP

Na vše co se ptáte je dobré se naučit pracovat s vyhledávačem, momentálně běží v TV reklama na Google Chrome tak neváhejte a vzdělávejte pomocí netu