Otázky – pravděpodobnost

Dnes jsem dělal s kamarádem vědomostní testy a z počátku jsem vyhrával, ale pak kamarád hru otočil i při otázkách, kterým podle mého názoru nemohl rozumět. Prostě to naklikal a tak mě zajímá jaká je z matematického hlediska pravděpodobnost úspěšnosti? Napadá mě jen, že pokud budou otázky a,b,c tak 1:3 krát počet odpovědí,ale nevím. Protože pak by nedosahoval na 10–15 otázkách třeba i 50 procent.

Odpovědi
cstr

pravděpodobnost je tak, jak píšeš a vysvětlení pro 50ti procentní úspěšnost může být v tom, že v odpovědi našel nesmyslnou možnost a tipoval už jen ze dvou možností…nebo jak s oblibou říkám u pokeru – matematický vír :P