skywalker

Otazky ohledne origami – uzasna ale obtizna vec ???

Dobry den,

Momentalne jsem nemocny a musim lezet v posteli tak me napadlo zacit s origami. Origami se mi hrozne libi, je to nadherna prosta vec, ale mam par dotazu…Zkousel jsem letaciho jeraba, a ani po 5. Se mi nepovedl. Tudiz : 1. Zalezi na velikosti papiru ? Cim vetsi tim lehci nebo naopak ? 2. Jaky je nejvhodnejsi druh papiru ? 3. Da se pouzit i klasicky kancelarsky papir ? 4. Jake jsou nejlehci origami ? A k tomu jeste zda nevite jak sikovne prekladat papir, nemam v tom zkusenost a vzdycky ho prelozim trochu na sikmo nebo tak a pozdeji to dela problem. Predem hrozne moc dekuji za kazdou odpoved, hezky zbytek dne.
Doplňuji:
Ja se prave na videa divat nemuzu, mam malo netu na mobilu a jsem na chate, dival jsem se na obrazkovy postup a ten mi nesel a proto me napadlo jestli neco nedelam spatne, mrknu se na videa a doufam ze tedy uvidin rozdil, diky za prispevek :)

Odpovědi
postcd

Možná jsi díval na špatné youtube video, jsou tam skvělá videa. já jeřába taky podle toho zkusil. Použít se dá obyč. kanc. papír, začni něčím jednoduchým pokud ti to nejde.

ratava

Jestli chcete poradit ohledně papíru, tak pro mě byl v začátcích nejlepší takový ten trhací bloček na poznámky. Je akorát tak silný , většinou se prodávají čtvercový, tak se nemusí nic stříhat, dobře se ohýbá a hlavně- je jich hodně, když se něco nepodařilo, utrhla jsem další a hotovo…