jjsemtujak

Otázky ohledně elektromagnetického relé

Kde v automobilu byste našli relé?
Jakou polovodičovou součástku byste mohli použít místo relé?

Odpovědi
Mapel

Pokud myslíš umístění, tak to záleží na výrobci. Relé spíná různé obvody a záleží na proudech. Jelikož v automobilu tečou velké proudy, používají se elektromagnetická relé. Běžně je nahrazujeme triaky, ale v éře LED technologie je toto nahrazení spíše ke škodě. Vždy záleží na konkrétním případu.

Michal Kole

spínací tranzistory.

relé je např. ve na bliakčkách světlometech nebo u zapalování je rozdělovač releový

Hlada

Světlomety, blinkry, houkačka, žhavení vznětových motorů, výstupy z immobilizéru, zpožděné zhasnutí vnitřního osvětlení, kompresor klimatizace…
Triak, tyristor, tranzistor.