adruj

Otázka zní: JE POKUTA PLATNÁ?

Dne 3.10.2011 mě byla udělena pokuta za chybějící osvětlení na kole. Dne 7.9.2011 tzn. měsíc před pokutou jsem ztratil všechny doklady s OP. a následně mě byl vydán potvrzení o občanském průkazu (zelený). Dne 15.9.2011, 14 dní před pokutou mě byli doklady vráceny i se zablokovaným OP (k vůli zneužití). Pánům policajtům jsem 3.10.2011 předložil starou zablokovanou občanku. Otázka zní: JE POKUTA PLATNÁ?
Doplňuji:
I když se mohlo jednat o zneužití OP jiným občanem a předložení mého občanského průkazu?

Nejlepší odpověď
arygnoc

pokuta není udělena dokladům, nýbrž občanovi.

je platná.

Další odpovědi
modriblesk

postup je následujicí,podejte stížnost na policistu kterej ignoroval vaše zdělení a pokud máte i potvrzeni o strátě op.a jiných dokladu,a pokud ani toto nezabere žente to vyš třeba inspekci policie čr.ve vašem kraji

led

Nepíšete, či vám bola priamo udelená pokuta s priamym platením, prípadne šekom, alebo vám poukážka bola doručená poštou.
Ak bola udelená priamo na mieste a zaplatená hneď, alebo poukážkou, niet čo riešiť, priznali ste priestupok a pokutu uhradili.
Ak vám bola doručená poštou a vy ste nevinný, postupujte podľa návodu od „modriblesk“ a sťažujte sa.
Ale podľa vášho vyjadrenia ste priznali chybu, tak pokuta je platná. Skôr sa divím, že vás nezobrali so sebou za „neplatnú (odcudzenú, zablokovanú)“ občanku na preverenie.
Nabudúce si preštudujte a dodržujte vyhlášku o technickom vybavení bicykla.

adruj

I když se mohlo jednat o zneužití OP jiným občanem a předložení mého občanského průkazu?