Zaibatsu

Poradíte, jak je třeba postupovat v uvedeném příkladu?

Pokud vstoupí voják do místnosti k vyššímu nadřízenému spolu s nižším nadřízeným a ten pozdraví (salutováním), osloví ho, zahlásí svou hodnost a příjmení a „+1“, zdraví salutováním i samotný voják? A jak je to při odchodu, pokud nestojí za sebou ale vedle sebe, jsou ve tvaru a znovu tedy zřejmě ten nejnižší nezdraví? Případně kde bych našel Zákl. 2, kde se tohle stanovuje.

V budovách se dnes rozhodně salutuje.

Odpovědi
setapouch

V budovách se vůbec nesalutuje. Venku by salutovali všichni, včetně nadřízených.

cochee

Týjo, ty sem taháš věci, které už jsem dávno (jakožto voják-záklaďák) zapomněl, dneska jsou asi jiná pravidla (tím neříkám, že toto pravidlo se změnilo) a tím, že armáda je profesionální, tak asi základní vojenské řády nejsou veřejně přístupné (ale můžu se plést), civilista s tím vůbec nepřijde do styku a profíci vědí, odkud si to nastudovat.

anonym

v místnosti se při vstupu sundá z hlavy čepice (lodička,baret atd.) a vyšší hodnost se zahlásí, tak jak píšeš. stojí vedle sebe v pozoru a ruce podél těla. tak to bylo za mě v roce 1986–1991

klumprt

Mám za to, že bez čepice (v místnosti) se zdraví základním postojem a pokývnutím hlavy. Američani salutují i bez čepice, ale to k nám snad ještě nedorazilo.
Při odchodu se žádá: „Dovolte mi odejít.“ A to i tehdy, když vám už předtím řekl „běžte“. Musíte dostat ještě jedno extra svolení. Nahodíte základní postoj, pokývnete hlavou a zavřete dveře zvenku.
Zákl 2 nevím, kde stáhnout, musel bych googlit, ale to můžete i vy sám.