Niikii

Otázka z matematiky,kruž­nice

Ahoj,mám úkol do školy a protože matwmatika je moje slabá stránka nevím si s tím rady ☹.Zadání zní:

  • Sestrojte kružnici k(S,r=4cm) a její sečnu p,tečnu t a vnější přimku q.

To je vše.Vůbec nevím jak to narýsovat ☹ Nevíte?Děkuji

Nejlepší odpověď
Bunnik

Uděláš kružnici podle Miroslavsta, pak uděláš sečnu – to je čára,která protíná kružnici ve dvou bodech (aspoň myslím), pak tečnu, ta se z vnějšku kružnice dotýká v jednom bodě (a asi by měla být kolmá na pomyslnou přímku procházející bodem S) a vnější přímka tofakt nevím… není to prostě jakákoliv přímká mimo kružnici?

Další odpovědi
kapka

Hodně se dá najít na netu. Třeba http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Seč­na

Ale myslím, že to bude i v učebnici, kterou ti škola, většinou zdarma, poskytuje.

Miroslavst

uděláš bod S a do něj zapíchneš kružítko, kde budeš mít naměřeno 4cm. a uděláš kružnici.
To je vše co vím.
Co to je tečna, sečna, točna, kvočna netuším.