Nassin

Otázka pro znalce uzenářského umění. Dá se udit habrem?

Pozor! Četl jsem názory i na jiných webech, ale přál bych si i názor od vás, z tohoto webu.

Nejlepší odpověď
Drap

Dá, celkem bez problémů. Ale suché a pokud možno bez kůry. Ovšem bukovému se to nevyrovná.

Další odpovědi
zjentek

Habr a olše je v pohodě. Jestli máš rád nakyslou a hořkou chuť – takovou tu „tříslovinku“, tak určutě při uzení nepohrdni taky ořechem, krom habru. Olše půjde zase více do barvy – barví maso na čerbeno, paráda! Pro mě je vše výše zmiňované TRPKÉ! Ale co člověk od člověka, to chuť od chuti… je to alchymie, musíš zkoušet. Někdo na ořech nedá dopustit, v porovnání s ostatním dřevem je pak machánko nebe a dudy! Pro mě je THE BEST peckovina, bo tak sem prostě naučenej. Broskvoň, slivoň, švestkoň, třešňoň – na to vše NEDÁM DOPUSTIT JÁ! (;

Ametyst

Dá se použít habr, bez problémů. Dokonce i jiné listnáče, i když nejlepší máme bukové a dubové dřevo. Nepoužívají se jenom jehličnany.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.