bolak

Otázka pro ženy zdejší: Už vás někdo někdy poctil tou trapnou frází:„to je pěkný jméno“, poté co jste se mu představili?

Doplňuji:
Ještě to upřesním, kdo by nevěděl o co jde. V americkejch filmech (a dokonce už jsem to viděl i v několika českejch) už je to takový klišé. Chlap na baru osloví ženskou, řekne jí jak se jmenuje, ona mu odpoví jak se jmenuje ona a on na to zareaguje pseudolichotkou „hmm, pěkné jméno“ nebo „to je pěkné jméno“.

V reálu jsem to zažil jenom jednou, a to když k nám jednou do roboty přišel novej cigán a hned se začal se všema seznamovat a když došel k nám, tak se pohupujíc v kolenou zeptal mojí kamarádky jak se jmenuje, ona odpověděla že Jana a on na to právě reagoval touhletou lacinou frází: „hezký jméno“. Vona samozřejmě ihned voči vsloup a já, když už sem tam tak stál a viděl jak je trapnej, sem se na něj otočil a povídám: „fákt..a která slabika se ti líbí víc, ta první a nebo ta druhá?“

Nejlepší odpověď
anonym

Může odpovědět i chlap?
To mě se kdysi představila jedna holka s tím, že má jméno, které se už moc nedává a řekla že už asi jinou s takovým jménem nebudu znát, pak mi ho řekla.
Já ji odpověděl, že znám ještě jednu s takovým jménem, ale to je kráva, protože byla trochu nechápající tak se se mnou přestala bavit, po nějaké době viděla na Smotě u lesa a už to chápe.
Kdo si tipl, že se jmenovala Jitka, ten to uhádl.
Doplňuji:
To mi připomělo jedno seznamování v jedné firmě ve ValMezu.
Přijaly nového zaměstnance, příde k němu jeden z vedoucích a říká:„Dobrý den, já jsem Zdeněk Zbranek“ a on odpoví .„Dobrý den, já jsem Karel z Choryně“
Dodnes se tomu smějí.

Branky – obec u Val.Mezu
Choryně – obec u ValMezu.

Další odpovědi
samicek333

Ano, už také poctil :)

Lucijej

No mně celý život nic až pak při pracovních pohovorech.....
Když jsem hledala práci, tak oběhala několik pohovorů a u všech kromě jednoho, jsem je měla u chlapů. A všichnizačali pohovor : dali si moje CV před sebe, koukli na něj a povídaj: " ÁÁÁ, slečna .............­........, to je pěkné pěkné jméno." Jeden dokonce přidal " To musejí bát rodiče hrdí."
Už jsem si myslela, že absolvovali nějaký kurz, jak pořádat pohovory.....

Damiana

Mě zatím(!) ne, ale pamatuji se, jak kdysi kámošku na diskotéce balil kluk tímto stylem. Když mu řekla, jak se jmenuje, byl doslova fascinován a říkal, že je první dívka toho jména, kterou zná, a že vždycky chtěl nějakou s tím jménem poznat a jak je rád, že je to zrovna ona, taková kočka. Dlouho mu to nevydrželo. Pak jí oslovil Simono a bylo vymalováno. Bodejť by ne, když se předtím mohl zvencnout z Andrey…:-)
A ještě jsem si vzpomněla na jeden pinčesový zápas – znám to z vyprávění – kdy proti sobě hráli Jelínek a Becher. Jedno jméno hezčí, než druhé. Dokonalá koktejlparty:-)

led

Otázka v mojom prípade znela jemne pozmenená
„Hmm, známe jméno a myší kožíšek máte taky?“

anonym

Jednou jsem měl tu čest seznámit se s Gerdou, to mě zrovna žádná lichotka nenapadla. Ale proti Doubravce je to čaj. :)

AndreiRanger

Nějaký triky na balaní holek jsou možná pasé, ale lichotka na jméno určitě nebyla in ani ve středověku 😁