Otazka pro Standu

Dobry den chtěl bych vam poděkovat za vaše cene rady.A chtel bych se zeptat jak ste radil auto odhlasit na depozito,když nemam garaž a nemam ani zname v mem okoli kde bych auto u nich mohl nechat co mam delat?Když auto nemuže byt na veřejnem parkovišti.Pomohlo by kdybych vylepil za okna že auto je odhlašeno v depozitu a napsal tam sve značky pro ověřeni.Nebo druha možnost co me napadla kdybych auto zakril plachtou v zadu a v předu a stim mista kde byly espezetky pomohlo by mi to dekuju za vaši odpoved.jedna se mi o to aby mi auto neodtahly.

Nejlepší odpověď
vecernice

Dobrý večer.Když se dá auto do depozitu a oddělají značky,tak je jediným řešením ho někam postavit,ale nenechávat na tom veřejným parkovišti,protože by ho asi hned odtáhli ,anebo ho někteří spoluobčané odevzdali třeba do šrotu apod.Prostě postavit ho jinam,hlavně sehnat ke komu nebo tak.

Další odpovědi
koumes

ta první možnost je realná.

dejv.s

No takhle… opravím svou odpověď. Dobrá otazka a dobrý napad. (Ta plachta myslím) Ale zakony jsou v Ceske republice postaveny tak aby vzdy bylo vychodisko. Jednou tak a kdyz to neklapne tak obracene 🙂 Zádný paragraf konkretně neříka, pokud se něco nepodepisuje při vracení spz do depozitu že auto musí být v garaži nebo na zahradě. Ale zaroveň říka Kdo (třeba chodec atd.)a co (Auto atd.)je učastník silničního provozu a za jakých podmínek se muze stát ucasníkem silnicního provozu. No a když se tedy vozidlo docasne odhlasí (depozit), Pak vozidlo není způsobilé provozu na pozemních komunikacích. A ted je na místě otázka!!?? Když vozidlo stojí zaparkované a má zhasnutý motor bere se automaticky jako překažka v provozu na pozemních komunikacich at SPZ má nebo nemá. Což je výborná klička třeba když se vyjíždí z parkoviště kde není výhled a někdo do vás naboura, řeknete náhle se mi vypnul motor, tím se z vás stane překážka, a vina je na tom co do vás naboural!! Když budete mít motor nastartovaný jste učastník provozu. Tak a závěr. Pokud dáte spz do depozitu, auto přikrejete třeba plachtou, zajistíte proti pohybu, zařídíte aby v žádném případě nepřekáželo a ve vašem zájmu uhlídáte proti rabování, odcizení atd pak neporušujete žádný paragraf, ani zákony. Mýslím, že odtáhnout vás nemohou!! Není proč. Ale pokud by jste chtěl vozidlo přesunout jinam tak pouze na odtahu!!!
ps: Když si koupíte 4 palety betonu a složite je na parkoviště a přikrejete plachtou je to v podstatě to samé:-) No a teď další věc, mohl by si někdo (třeba soused) stěžovat na obecný uřad že mo to na tom parkovišti hrozne překaží a pak by vás uřad mohl vyzvat k odstranění překažky, popřípadě jí odstranit, a pozdeji vam odstranení dát k uhrade… no a na toto je dalsí klička........... No a tahle muzeme pokračovat až třeba do konce života… žádný konec totiz není 🙂 Tak hodně štěstí 🙂 Dejv

standa

Z ustanovení § 1, odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, nepřímo vyplývá, že NEPOJIŠTĚNÉ auto se NESMÍ vyskytovat NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH.

Takže ´finty´ s plachtou nebo informací, že auto je odhlášené budou k ničemu, pokud to auto bude stát na „pozemní komunikaci“ (přesná identifikace je v zákoně č. 13/1997 Sb. – paragrafy 4 až 7)

Kde jinde byste mohl auto ´beztrestně´ nechat to je těžké radit, ale zaměřil bych se na venkov…, třeba si vzpomenete na bějakého vzdáleného příbuzného nebo nějakého známého, se kterým byste se za ´flašku´ snad mohl dohodnout.

§1

  1. Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici, silnici, místní komunikaci a

účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná (dále jen „pozemní komunikace“), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě PONECHÁNÍ vozidla na pozemní komunikaci.

=========

To dejv.s :

mrkněte na to ustanovení § 1, odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla…, tam naleznete, že NEPOJIŠTĚNÉ auto nemůže být ani PONECHÁNO na „pozemní komunikaci“. Takže vaše filozofování na toto téma je lehce mimo 🙂

Zdroj: http://www.mu­nicipal.cz/pred­pisy/13_97.htm