Já...

Otázka pro spekulanty: padne-li (nedejbože) EURO,co bude lepší: mít v ČR bank.úspory v Eurech či Kč? A nebo to bude fuk?

Vycházím z předpokladu, že lidi v záp. Evropě nebudou chtít přijít o své úspory. A jestli o ně nakonec přece jen přijdou, tak by to prý mělo sebou stáhnout i českou korunu. Takže nula o nuly pojde…

Mluví se (jako o dobré investici) i o SFr. Ale co např. USD či GBP?

Nejlepší odpověď
dudu

Není na škodu řídit se poučkou „Nikdy nedávek všechna svoje zlatá vejte do jednoho košíku“.
Měnová reforma, kterou zmiňuje kolega lexx proběhla v roce 1953.

Další odpovědi
lexx

Je to jedno, obávám se že nás čeká měna jako v 1957. Stačí nechat padnout 2–3 největší české banky a jsme v análu se vší slávou.

mosoj

Jediná jistota je zlato nebo investice do nemovitostí. Bohužel pro mně, neboť jenom hlavní dvěře od budovy mně neprodají a na celou nemám.

Drap

Nelze přesně odhadnout, ale padne-li euro, okamžitě rapidně klesne kurz koruny, takže to asi vyjde zhruba na stejno