pusinka50

Otázka pro řidiče

Myslíte, že byste nyní udělali písemné testy v autoškole? Zkoušeli jste si je jen tak cvičně udělat?
Řídím už mnoho let, pravidla znám a jezdím podle nich. Ale když syn dělal řidičák, tak jsem si zkušebně udělala pár testíků na e-testech na PC a ani jednou jsem neprošla. Záludné otázky i odpovědi, tak záludné za mých mladých časů nebyly.

Nejlepší odpověď
Braník

testy jsem si dělal on line a ze tří pokusů jsem uspěl jen jednou,
dnes jsou ty otázky trošku zapeklitější než to bývalo dříve.
Doplňuji:
http://www.au­toskola-testy.cz/autos­kola_test_uvod­.php?test_typ=2

Další odpovědi
honza19hk

za mě tedy taky takhle záludné nebyly ale nejspíš bych je i teď udělal.Na netu jsem je zkoušel a v pohodě.Stačí přemýšlet.

Drap

Možná bych musel znovu přečíst otázku, ale myslím, že bych je udělal.

sevos

Papíry na pincka jsem dělal v 1971 na auto 1979,asi bych se musel hodně doučit.

zjentek

je to úplně easy, lehčí to „tehdy“ nebylo, když se na ten princip podíváte pořádně, je to pořád velká brnkačka ,)

huxa

Jakožto jezdec na kole také odpovím, je mi šestnáct, o dopravní značky, pravidla, … se vůbec nezajímám, teď jsem zkoušel si udělat test na automobil a:
„60,00%, test bylo potřeba splnit na 85%“
takže bych jej bez nějaké přípravy neudělal :)

cochee

Ona je otázka, zda se pošmodrchaly i staré záležitosti, nebo jen nové věci, vyplývající z novějších právních norem než byly v době dělání ŘO (já jsem třeba dělal za vyhlášky 100). Ze svého okolí překvapivě občas zjišťuju, že někteří vůbec neví, že existuje nějaký „silniční zákon“ a ne už vyhláška.

cukrar

Pusinko, nejste samo kdo tvrdí, že pravidla zná a neudělá test. Takových je mnoho, viz třeba autoškola národa.
Jsou situace, že nechápu, že řidič odpoví špatně. Asi to je tím, že vím…
Záludné otázky byly a budou… kdysi střídavé stání, pak několik správných odpovědí…

majklhanz

Doporučuji vyzkoušet aktualizované od ministerstva dopravy https://autotrip­.cz/autoskola-testy-online/