Avatar uživatele
anonym

Otázka pro řidiče 2

Zpětná zrcátka. Jak často se do nich díváte, např.na dálnici? Pamatujete si nejbližší auto za vámi? Třeba jenom barvu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aramah, fablen před 4411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ella

koukám se do něj podle potřeby – občasná kontrola všech stran a když chci předjíždět…
ne, nepamatuji si auta za mnou, než začnu vyjíždět z pruhu vždy znovu zkontroluji jak zpětné zrcátko, tak mrtvý úhel…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

zpětné zrcátka jsou pro mne stejně důležitá jako přední sklo… kolega mě jednou v anglii sestřelil na buse zpětné zrcátko, dali sme tam jen provizorní a bylo to o hubu jet domů…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

Dívám se do nich průběžně – při chystaném předjíždění vždy a raději vícekrát. Barvu auta za mnou si nepamatuji, spíš velikost auta a značku (nemyslím SPZ).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

jak píše Lukáš, napsal bych stále, ale jen obrazně. Nepamatuji si auta ani barvu, proč taky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ondra07

Sice ještě nejsem řidič, ale … :))
Dívám se do nich docela často a pamatuju si auta i kola, co jedou naproti mě nebo za mnou. :) Jsem docela dost všímavý oproti mému tátovi, který se dívá jen dopředu upřeně na silnici, a když se ho zeptám, jestli třeba viděl to auto, co jelo na proti nám, tak mi řekne, že ne.. To teda nechápu. :) Co se týče mě, tak si všímám všeho. :)
Jsem už tak zvyklý, jezdím hodně na kole ve městě, takže to bude nejspíš tím, protože ve městě to je někdy jako „na život a na smrt“, víte o čem mluvím.. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Jistě od toho tam jsou,zkus se nedívat a už zde nepoložíš ani jednu otázku :)))))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neustále, sleduji provoz před sebou, vedle sebe i za sebou.Auto za sebou si nepamatuji, nevidím důvod proč. Policajty si samozřejmě zapamatuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

V autě do zpětných koukám dost často,je to ještě zvyk z motorky.Dopo­ručuju každýmu-pokud se nechcete dostat do nepříjemné situace..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jezdím tak rychle, že zrcátka na dálnici nepotřebuji. a kdyby – ti vzadu mají brzdy a měli by přemýšlet a předpokládat, že ten ťulpas před nimi neví, že zrcátka nejsou ozdobou auta.
Take nejbližší auto, respektive barvu si prakticky nepamatuji. Fakt – takovými blbostmi si hlavu nezatěžuji.
No a mimochodem – jak často. Když se nechovám jako ťulpas, tak dá se říci 1 x za 1 – 2 minuty. Podle situace. Prakticky je to nějaký zvyk: levé – dopředu, prostřední vnitřní – dopředu, pravé, a zpět. A prakticky celou dobu co jedu. Pravda na dálnicích v některých pohodových chvílích se o příběhy za mnou moc nezajímám. To co jsem popsal platí víc pro státní a okresní silnice, kde je potřeba si provoz za sebou a vedle sebe víc hlídat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

jsou tam k tomu aby se do nich koukalo-jenže existují řidiči co mě přehlídli a to tvrdili že do něj koukali.A přeh­lídnout Tatru 813 8×8 je umění.viz nedávnej případ jedu po dálnici tak asi stovkou v rychlým pruhu,přede mnou jede fáčko ovšem o pruh vedle a když jsem skoro vedle něj začne se mi cpát před auto.narazil mi do boku a ujel,ovšem může být rád,že se nedostal pod nápravy,to by z něj moc nezbylo.

Takže ty zrcátka tam nejsou pro srandu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek