Otázka pro řidiče 2

Zpětná zrcátka. Jak často se do nich díváte, např.na dálnici? Pamatujete si nejbližší auto za vámi? Třeba jenom barvu?

Nejlepší odpověď
Ella

koukám se do něj podle potřeby – občasná kontrola všech stran a když chci předjíždět…
ne, nepamatuji si auta za mnou, než začnu vyjíždět z pruhu vždy znovu zkontroluji jak zpětné zrcátko, tak mrtvý úhel…

Další odpovědi
lukas.zmizik

zpětné zrcátka jsou pro mne stejně důležitá jako přední sklo… kolega mě jednou v anglii sestřelil na buse zpětné zrcátko, dali sme tam jen provizorní a bylo to o hubu jet domů…

fablen

Dívám se do nich průběžně – při chystaném předjíždění vždy a raději vícekrát. Barvu auta za mnou si nepamatuji, spíš velikost auta a značku (nemyslím SPZ).

cukrar

jak píše Lukáš, napsal bych stále, ale jen obrazně. Nepamatuji si auta ani barvu, proč taky?

ondra07

Sice ještě nejsem řidič, ale … :))
Dívám se do nich docela často a pamatuju si auta i kola, co jedou naproti mě nebo za mnou. :) Jsem docela dost všímavý oproti mému tátovi, který se dívá jen dopředu upřeně na silnici, a když se ho zeptám, jestli třeba viděl to auto, co jelo na proti nám, tak mi řekne, že ne.. To teda nechápu. :) Co se týče mě, tak si všímám všeho. :)
Jsem už tak zvyklý, jezdím hodně na kole ve městě, takže to bude nejspíš tím, protože ve městě to je někdy jako „na život a na smrt“, víte o čem mluvím.. :)

aramah

Jistě od toho tam jsou,zkus se nedívat a už zde nepoložíš ani jednu otázku :)))))

anonym

Neustále, sleduji provoz před sebou, vedle sebe i za sebou.Auto za sebou si nepamatuji, nevidím důvod proč. Policajty si samozřejmě zapamatuji.

mojitek

V autě do zpětných koukám dost často,je to ještě zvyk z motorky.Dopo­ručuju každýmu-pokud se nechcete dostat do nepříjemné situace..

venkovan

Jezdím tak rychle, že zrcátka na dálnici nepotřebuji. a kdyby – ti vzadu mají brzdy a měli by přemýšlet a předpokládat, že ten ťulpas před nimi neví, že zrcátka nejsou ozdobou auta.
Take nejbližší auto, respektive barvu si prakticky nepamatuji. Fakt – takovými blbostmi si hlavu nezatěžuji.
No a mimochodem – jak často. Když se nechovám jako ťulpas, tak dá se říci 1 x za 1 – 2 minuty. Podle situace. Prakticky je to nějaký zvyk: levé – dopředu, prostřední vnitřní – dopředu, pravé, a zpět. A prakticky celou dobu co jedu. Pravda na dálnicích v některých pohodových chvílích se o příběhy za mnou moc nezajímám. To co jsem popsal platí víc pro státní a okresní silnice, kde je potřeba si provoz za sebou a vedle sebe víc hlídat.

honza19hk

jsou tam k tomu aby se do nich koukalo-jenže existují řidiči co mě přehlídli a to tvrdili že do něj koukali.A přeh­lídnout Tatru 813 8×8 je umění.viz nedávnej případ jedu po dálnici tak asi stovkou v rychlým pruhu,přede mnou jede fáčko ovšem o pruh vedle a když jsem skoro vedle něj začne se mi cpát před auto.narazil mi do boku a ujel,ovšem může být rád,že se nedostal pod nápravy,to by z něj moc nezbylo.

Takže ty zrcátka tam nejsou pro srandu.