pimpinella

Otázka pro Mojitka

Pročpak si myslíte mladý muži, že zelenina a ovoce může škodit psímu zdraví? Už jste někdy četl složení na pytli s granulemi? Doporučovaných jedenácti veterináři z deseti?
A jak mám chápat to Vaše neočucháváme? Už jste někdy použil kolínskou, deodorant, nebo třeba voňavé mýdlo, gel? Pokud ano, dokážete si to vysvětlit?
A nakonec – vy snad vůbec nerozumíte vtipu :))
Doplňuji:
Bavit se o tom, jestli zelenina psům škodí, či prospívá je nesmysl. Prostě je nedílnou součástí psí potravy. Jen na okraj – Pes je savec, stejně jako my, potřebuje např vitamin c, stopové prvky, enzymy, stejně jako my, potřebuje vlákninu stejně jako my, dokonce potřebuje i jednoduché cukry obsažené v ovoci a zelenině.(Pokud je ovšem zdravý a netrpí cukrovkou)

Nejlepší odpověď
mojitek

:o) Nic takoveho jsem nepsal,v malem mnozstvi samozrejme neuskodi.Neboj­te,vim co je psano na granulich-jenze neverte vsemu co se kde pise 😉 A mydlo,deodo­rant,gel,dokon­ce i pravou Kolinskou pouzivam..Co to ma spolecneho se psy?Vy psa parfemujete?Pokud vim,tak psi se parfemuji trosku necim „jinym“.Jako tohle by lidi zrejme neskousli,tak psi nezkousnou zase neco jineho.Maji jine travici ustroji atd.Myslel jsem to tak,ze ne vse co je vhodne,nebo zadouci pro cloveka je vhodne pro psa- a naopak samozrejme. A nebojte,srandu mam rad,ted jde o to,jestli i Vy 😉

Fly : Prectete si nejdriv vsechny reakce a az potom reagujte na to,co jsem ve skutecnosti napsal… Tak znova , ale ve zkratce : zelenina v malem mnozstvi psum neskodi. Nelze ji ale aplikovat jako jednu z hlavnich slozek stravy. Tecka.

Pimpinella : to je ale taky jenom polopravda,protoze v prirode by se Canis Lupus,nebo Canis Familiaris-(to je jedno) necpal ovocem,ani zeleninou-jestli ano,tak jen v pripade nouze o potravu jemu vlastni..nebo jen pri zaludecnich potizich-to zere i travu,ale to je uplne o necem jinem. Mimojine- psi Vam klidne zbasti i tabulku cokolady,nebo kornout zmrzliny apod., takze nebasti jen to co jim prijde k duhu…
Nechci se nikoho dotknout,ale lide se casto dopousteji ruznych chyb,a jednou z chyb je je i „polidstovani“ psu ,a zvirat vseobecne.
Ale tim netvrdim,ze zelenina/ovoce ne,tvrdim jen v malem mnozstvi.

Benyta : tak to je smutne.Prave proto jsem to psal s tou cokoladou.Lide si totiz mysli,ze zvire sni jenom to,co jim je ku prospechu,jenze to je velky omyl.Na jedny zahradni restauraci jsem videl dva starsi manzele jak krmi bígla zmrzlinou,ta mu ocividne chutnala.Kdyz jsem jim taktne naznacil,ze by to delat nemeli,tak mi urazlive rekli,ze „copak nevidite jak mu to chutna?!“ No pak neni divu,ze to takhle dopada.A o vychove psu ani nemluve.

Další odpovědi
BENYTA

Při čtení mě zamrazilo,taky nechávám psy sníst vše,co jim chutná,ale byl zde uveden i jed,a to čokoláda.Tím jedem je vlastně kakao,ale čokoláda jim chutná víc. Po velikonocích,kdy pejsek ukradl zapomenutou tabulku na stole,přijeli uplakaní majitelé,dva dny jim umíral,ani veterinář už nemohl pomoci.Pejsek vážil kolem 5kg,nebyly mu ani 2 roky.

fortin

Zelenina a pes? Znám psa který miluje syrové brambory, louská ořechy a když už není na zahradě, nosí mu domů jablka! Když běhal po zahradě, sesbíral i popadané hrušky.

Fly

Ehm, opravdu si myslím, že je hloupost říkat že ovoce a zelenina pejskům škodí. Psy taky potřebují vitamíny, a to je maj získavat z masa hm?

Misak22

Mojitek má ve většině pravdu akorád nesouhlasím s tou zeleninou,přidávám psovi do žrádla strouhanou mrkev,zelí,ja­blka,česnek,ob­čas i banán a je zdravá a nádherná.Je pravda s tou čokoládou,pes má jiné trávení,v žaludku to neumí ztrávit,vytvoří se mu z čokolády kyselina která je pro něj jed.Můj názor je že pro psa je zdraví vše co je přírodní.Omáčky a jiné vyrobené jídla ne.