TechLili

Otázka pro maturanty z chemie, kde jste si našli uplatnění?

(Jsem teď v 1. ročníku na chemické průmyslovce v oboru analýza potravin a už přemýšlím, kde se tak uplatním.)

Nejlepší odpověď
Ametyst

Třeba v potravinářské inspekci: https://www.szpi­.gov.cz/
Dnes při hranicích dokořán není dost kontrolorů, co dohlížejí na bezpečnost a kvalitu potravin.
V soukromé sféře jsou tu velcí výrobci potravin a zemědělské podniky.

Další odpovědi
da ny

„Analýza potravin je více přírodovědný obor, v rámci kterého tě čeká třeba chemie, biochemie a spousta praxe v laboratořích přímo na škole i mimo školu. Uplatnění najdeš nejen v potravinářském průmyslu, ale také v příbuzných oborech, jako je třeba ochrana životního prostředí, zemědělství nebo chemický průmysl.“
https://www.po­travinarska-skola.cz/pro-uchazece/nabidka-oboru/
Kamarádka pracovala celý život jako laborantka ve výzkumném zemědělském ústavu.
Podle zadání klienta zjišťovali obsah zdraví škodlivých látek ve vzorcích potravin
Jindy obsah, složení výrobků.
Možná půjdete na VŠ. Jaká je poptávka a uplatnění absolventů jste jistě zjišťoval před podáním přihlášky na SŠ.