redhead

Otázka pro čtenáře Reflexu

Je v časopise stále rubrika „na vandru s Reflexem“ ? Nebo tak nějak podobně :) Jde o články od čechů žijících v nějaké jiné zemi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě, jde o natolik oblíbenou, že nebyl důvod ji měnit při předchozích úpravách formátu. Nejmenuje se s Reflexem, ale sekce „Životní styl“ (kde jsou i „Listy Cyrila Höschla“, rubrika „Vandr“.
V 1. letošním čísle je z Norska, město Selbustrand. Jako překvapivou perličku (pro Češku), uvádí autorka, že při dojíždění na autobus, nechávala své kolo nezamčené u zastávky a vždy jej našla na svém místě.
Doplňuji:
P.S. Doporučená četba pro mnohé zapšklé lokápatrioty a zdejší samolibé "rebely"s mezerami ve výchově, aby měli vůbec ánung, jak to chodí ve světě.
Většinu místních problémů tam vůbec neřeší, protože k nim nedochází a lidé daleko více a samozřejmě respektují obecné životní a lidské hodnoty, důstojnost i obyčejné principy slušnosti.
Proto někteří cizinci naprosto nechápou mnohé tuzemské jevy, protože je jednoduše neznají.

anonym

Oprava – „lokálpatrioty“, ale soudní si snad snadno domyslí.