fanatik13

Kde najít více informací o druzích skel?

Nedávno jsem zaslechl tyto druhy skel: 1.křemenné 2.vodní 3.speciální 4.boritokřemičité. Prolezl jsem hodně stránek a nemůžu o nich nic najít, docela by mě to zajímalo. Třeba máte doma něakou knížku o sklu. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Přečti si zde:
http://www.skle­nenyshop.cz/ja­ke-jsou-druhy-skla/

Další odpovědi
Kepler

O sklu a sklářství existuje celý vědní obor. Křemenné sklo je používané v chemických laboratořích pro svou odolnost vůči tepelným šokům. Vodní sklo není sklo, ale kapalná vodní emulze. Olovnaté sklo má nejvyšší index lomu. To bychom mohli pokračovat na román.