Otázka ohledně Češtiny pro 8,ročník?

Mám zde v ukolu napsanou větu:
Tento tragický příběh nechť je _________ ostatním.
A k doplění mám slova tyhle: exhibice,kara­vana,memento,prog­noza,misantrop
Hledám jsem tyto slova ne Internetu,ale moc jsem je nepochopil
Mohl by to prosím vás někdo doplnit? – děkuju :)

Nejlepší odpověď
Drap

memenem. – ve smyslu varováním
Doplňuji:
Omlouvám se za překlep. Mělo být samozřejmě mementem. Myslím, že každému soudnému to došlo.

Další odpovědi
emamamisu

respektive vyplnit slovem memento
Doplňuji:
mementem

anonym

Vojtusku, příště u takového úkolu zkus Slovník cizích slov.cz, nebo do vyhledávače zadej dotyčné slovo, význam slova.

V tomto případě našel bys toto:

memento

•připomínka, varování

Je to domácí úkol, takže bys měl znát význam uvedených slov a pokud jej neznáš, měl by ses do slovníku podívat. Nejspíš právě to je smyslem úlohy.

Conchus

mementem a dívej se pořádně do slovníku cizích slov

Drap

Myslím , že lze spíše tebe považovat za kašpara.

anonym

Vážený odpovídající! Pokus se alespoň v jazykových otázkách napsat správný výraz spisovně, palec od češtinářky, pak není výchovný, ale servilní. (a od netového kašpara možná i výsměšný a ironický).

annas

Ano matinko, lepří překlep než hrubka: hypostezka, jihočech, středomoří (= Středozemí)…

bolak

ty máš co povídat o servilitě :)) já když čtu ty tvoje podlézavý komentáře směrem k Damianě a ostatním pro tebe vytouženým&ne­dosažitelným, vždycky si říkám „sakra ten tam zahučel až pokrk“ a druhej den, narazím na další a jen kroutím hlavou a říkám si „a to sem si myslel že hloub už to nejde“… :)

annas

Ad bolak. Co myslíš, o jaké jde palce za to, že jícha je cizí slovo, proto nepodléhá cenzůře? 🙂

bolak

no hlavně aby jim to vydrželo… když už se kvůli sobě sestěhovali