otazka na Ridicky prukaz?

dobry den, pred rokem mi byl odnat RP za vybodovani tedy dosahl jsem 12bodu,dne 29.12.2009 jsem byl prichycen policii pri rizeni vozidla tz. ze jsem jeste nemel RP ,policie mi zdelila ze se to bude posuzovat jako prestupek asi se na me zadna amnesie nevztahuje?co mam cekat za trest?dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
standa

Nejprve k otázce co můžete očekávat za trest:
podle § 22/4 zák. č. 200/1990 S. o přestupcích můžete dostat pokutu 25–50 tis. + zákaz řízení až 2 roky

Jiná věc je, že pokud se to ´chycení´ bez ŘP stalo 29.12.09, tak to bylo ještě za platnosti starého zákona a dopustil jste se trestného činu dle § 180d trestního zákoníku.

Na tento trestný čin se vztahuje ´amnestie´ a čin bude překvalifikován na přestupek s výše uvedenými sankcemi.