Otazka ktera by

mela byt aktualni-Mel by se obnovit trest smrti?Ja rikam ANO.

Nejlepší odpověď
Jakub

Místo trestu smrti, bych zavedl trest „Nucené práce“. On by si to každý rozmyslel. Většina trestanců jsou nefachčenkové a práce přece šlechtí člověka.(Nikoliv osvobozuje. To bychom zakládali koncentráky).A­lespoň by se vrátily náklady na jejich převýchovu a většina by tam stejně skončila.

Další odpovědi
quentos

taky jsem pro. Naše trestní sazby jsou tak mírné, že je to k smíchu, nakonec budem rájem zločinu. A mávat porád justičními omyly… v jiných státech to funguje, tak proč ne u nás?

HOMER

Dobře,ale přece se nemusíme pořád opičit.Lepší by podle mě bylo,zvýšit tresty za násilné trestné činy na maximum a trest smrti dávat až při druhé nebo několikanásobné vraždě,znásil­nění,těžkém ublížení,nebo pokusu…ale na druhou stranu by to taky chtělo jasnější a přehlednější zákony,ve kterých by každý i bez advokáta hned viděl co se nesmí a co ho přesně čeká,jestli to udělá,ať už dělá poslance,nic a nebo třeba soudce.

afro.minerva

Já si myslím, že neměl. Je pravda, že někteří lidé dělají takové věci, že vězení, byť celoživotní, není zdaleka odpovídající trest, ale naše justice není ani zdaleka dokonalá. Neumíme číst myšlenky, aby jsme věděli úplně na 100%, že ten člověk je vinen. A pak by mohl být popraven i nevinný. A takové riziko za to nestojí. Stačí, když bude ve vězení i přes fakt, že vinen není. To už je samo o sobě dost zlé. Ale když někoho popravíte a za dva roky zjistíte, že to spáchal někdo jiný, tak už se s tím nic dělat nedá. Takže si myslím, že nikdo nemá právo brát život nikomu.

Wareg

Trest smrti by se rozhodně obnovit měl. Rčení „oko za oko, zub za zub“ je sice možná z dob dávno minulých, ale něco na tom pravdy bude. Ne něco, ale všechno. Ten, kdo zavraždí, resp. zbaví život druhého, by měl být zbaven života také. Vím, že se samozřejmě mohou stát justiční omyly, jako např. v USA, ale při srovnání počtu vražd (a tím pádem odsouzených) u nás a za oceánem, by v ČR bylo těch neprávem odsouzených a popravených procento velmi malé, možná žádné. Trest smrti by podle mě přispěl k omezení kriminality a násilných trestních činů. Smutné u nás je, že v případě odsouzení na doživotí dotyčný vězeň má právo po 20 nebo 25 letech požádat o prominutí a propuštění… O směšných výměrách trestů za zabití, vraždy a jiné násilné činy raději mluvit nebudu.

anonym

Určitě ano.Jsou případy,kdy se o vině nedá diskutovat.Vzteklý pes se nedá převychovat a…

iwetax

Trest smrti by byl krok zpátky a život by to oběti nevrátilo. Jsem PROTI.
Představte si , že vám pod auto znenadání vběhne dítě a srážku nepřežije a vy půjdete na elektrické křeslo.

mojitek

Zcela urcite ANO-ve vyjimecnych,zvlast brutalnich pripadech.

iwetax :o) za tohle se nedava trest smrti.Trest smrti se dava (a daval) za zvlast brutalni ÚMYSLNÉ trestne ciny.Toto neni umyslny trestny cin…

Gabilka

Já jsem taky pro. Když někdo někoho brutálně znásilní, zabije, ať trpí!!!

anetadela1

Určitě NE! Ale mělo by být spravedlivější trestání. To že v ČR si jde vrah sednout na 2–5 let a podvodník, který např. zpronevěřil peníze jde na 10–15 let, mi přijde ubohý.
Každý vrah, který brutálně zabil, znásilnil, zohyzdil jiného by měl jít min na 30 let bez možnosti propuštění. Tohle bych zavedla.