Marťas Q9

Otázka kolem mazlíčků

Mám zlatou rybičku a vodní želvu, ale oba odmítají jíst: želvě dávám sušené červy a granule, ale nejí to už delší dobu, ale dřív jedla, u ryby to samí, dávám jí GOLD FLAKES a taky nejí, co mám dělat?

Nejlepší odpověď
badisko

Dost vtipne vlozena otazka do kategorie Ostatní jídlo a vaření namisto zvirata …uz jsem se lekl ze si chces ze sve rybicku a zelvouna udelat vyvar …:D Zalezi natom co mas za zelvu…rikaz vodni tak pocitam ze to bude druh Zelva Nadherna …ta jako mlade se zivi skoro vykradne masem a v dospelosti prechazi i na rostlinou potravu ..takze ji dat napriklad salat je moudre …poradim ti toto zelvy jsou dobrymy lovci atak si zajdi do rybarskych potreb tam se da koipit i v zime takzvana strazni rybka ..je to proste mala ryba budto (perlin ,plotice , karas nebo okoun ..stoji cca 3kc…kup tuto rybku a pust ji zelve do akvarka dej ji tam zivou) zelva si vyborne pochutna vybirej nejmenci rybicky a ty ktere uz to maji za par ..vzdy ale nezapomen po podani teto ryby uklidit zbytky ktere zelva necha…!!!..dospela zelva ji asi 3krat tydne a mlade zelvy potrebuji jist kazdy den…
takze nezapominej i na rostlinou potravu..!!!!…U tve zlate rybky to bude zlositejsi stoho duvodu ze neznam druh ..zlata rybka je siroky pojem a nekdy se tak naziva i karas ..ktereho doma ale urcite nemas ..jinak doporucuji zmenit potravu prejdi na jinou znacku …nebo ji porid zuvou potravy misto susene …napriklad Nitenky Patenntky a dalsi pokud se ti prici ji tam dat zivou rybku …tak mej na pameti ze tyto rybky jsou jen jidlo …!!! tak jako tak by skoncily na hacku rybaru nebo lekly v akvariu v obchode …nedokazou prezit dlouho v domacich podminkach tak ani nemysli ze si jimi narves akvarko a budes je chovat je to prilis slozite …