Kotja

Otázka k zákazu zahalování?

Proč je zákaz bikin tam u nich v pořádku, protože jiný kraj, jiný mrav, ale zákaz zahalování u nás je špatný?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Protože se u nás musí dodržovat lidská práva a u nich ne:-((

Mně zahalování u nás taky vadí, odmítám tolerovat víru, která netoleruje svobodu. Když někam přijedu na návštěvu, tak se tam jako na návštěvě chovám a respektuji je, to samé očekávám, když přijede někdo na návštěvu k nám.

Další odpovědi
mojitek

taky nechápu proč by v civilizovaných krajích mělo být povoleno zahalování z jakýchkoliv důvodů-natož z důvodu víry v islám.---U nich se nic mimo islám netoleruje ---a když budete mít štěstí tak vám neuříznou hlavu.Jiný kraj jiný mrav-ok,taky tam nepojedu,ale proč bysme my měli „tolerovat“ u nás jejich nesmysly,bludné představy ,a diskriminaci ve všech směrech včetně """módy"" ?

anonym

Netuším, proč by „u nás“ měl nějaký zákon nařizovat nabo zakazoval lidem, co si mohou obléci…
Tebe zahalené baby pohoršují??
…„tam u nich“… – nejsou zakázány bikiny, ale je předepsán určitý minimální oděv, např. ani není považováno za slušné, pokud muži chodí v kraťasech nebo s odhaleným břichem či rameny, do muslimských chrámů či …
😉
Mimochodem – v hotelových resortech ti – obvykle, ani bikiny nezakazují…

MK44

Záleží na tom, o jaké zahalování jde. Jedná-li se o zakrývání tváře(!) v souvislosti s kriminalitou nebo výtržnictvím, nezbývá než takové zahalování preventivně zakázat.

Druhá věc je zahalování ve smyslu jak píšete „jiný kraj, jiný mrav“. Asi bych doplnil i „jiná doba“. Kdesi v masmédiích jsem zaznamenal zprávu, že nějaká studentka má problémy s nošením šátku na hlavě v prostorách školy. Zakazovat nosit někomu šátek přes vlasy považuju za pitomost a z hlediska svobody vyznání a kultury za diskriminační. Stačí si uvědomit, že ještě v první polovině dvacátého století bylo pro mnoho našich žen nemyslitelné pohybovat se na veřejnosti bez šátku nebo jiné pokrývky hlavy. K vdané ženě patřil čepec, bylo to znamení jejího rodinného stavu a ona by si bez něho připadala nepatřičně. A k lidovým krojům patří čepec nebo šátek dodnes a nikoho by snad(?) nenapadlo přikazovat ženě v kroji, aby ho ve škole sundala z hlavy.

Přísný příkaz zahalování žen panuje v některých muslimských zemích. Neměli bychom na to reagovat zrcadlově, tedy nošení šátků zakazovat. Znamenalo by to totiž, že přistupujeme na takový způsob myšlení, necháváme se extrémně konzervativními muslimy manipulovat a v podstatě hrajeme jejich hru. Navyšovalo to zdánlivou protikladnost obou kultur a bylo by to záminkou pro kritiku z druhé strany.

Se zakrýváním tváře je to problém. Zvláště je-li zneužíváno například teroristy, kriminálníky nebo výtržníky (a tedy i teroristkami, kriminálnicemi a výtržnicemi). To, že je důvod zakázat zakrývání tváře v této souvislosti je především znakem toho, že společenské poměry jsou nebezpečné a tedy ostudné, ať už jde o společnost kultury evropské či muslimské.
(Pozn. Vzhledem k tomu, že počet teroristek se zahalenou tváří narůstá, jsem zvědav, jak na to budou reagovat v samotných muslimských zemích. Nechají se jimi vraždit nebo začnou „slevovat“ z ‚božských Prorokových příkazů‘? … )