igi

Otázka hlavně pro muže-otce

Máte pocit,že jste od ženy utlačování při rozvodu-rozchodu a nakonec u soudu jste jako poslední a maminka at je dobrá,špatná tak má vždy pravdu a vše vyhraje ?otec ????děti nedostaneš atd to všichni známe,proč to tak je ?

Nejlepší odpověď
BANAN93

Dobrý den pane Řepka
Doplňuji:
Je to tak no náš stát preferuje pro výchovu matku, pokud u ní neshledá nějaké závažné důvody, nebo podmínky ve kterých by děti nemohly vyrůstat.
Otec to v drtivé většině odskáče placením a jen občasným viděním svých potomků

Další odpovědi
venkovan

Ne – my jsme se dohodli. A dítě zůstalo tam, kde si samo řeklo, k druhé polovině rodiny jezdilo vždy, když si samo řeklo, že chce jet. Po čase se stalo to, že dítě už nikam jezdit nemuselo.

anonym

nie.
tento štát (český) tak rozhoduje automaticky.
takže mám istotu.

a prečo to tak je?
bez urážky – je to dôsledok tzv. emancipácie. ale tá má zmysel iba vtedy, keď budú i muži emancipovaní (ako rodičia, a to im môže umožniť iba spoločnosť, ale nie dnešná – profeministická)

Hykam

Hodně záleží i na soudci, většinou starší rozhodují, dle starých zavedených „pravidel“, že dítě má být s matkou a nehledí co je pro dítě lepší ani co si dítě přeje.
Mladší soudci už se na to koukají trochu jinak, nemají problém svěřit dítě do péče otci.
My jsme se dohodli, děti zůstali u mne, k matce jezdí vždy když si řeknou, v ničem jim nebráním.