autacek

Osvětlíme-li místnost v jednom rohu červenou a v druhém modrou žárovkou,jakou barvu bude mít světlo uprostřed místnosti?

Odpovědi
Klaproth

Pokud budou obě žárovky svítit stejně silně, uprostřed by mělo být růžové světlo. Viz Aditivní míchání barev zde https://edu.techma­nia.cz/cs/ency­klopedie/fyzi­ka/svetlo/vni­mani-barev

Dochy

nějaký odstín fialové. Teoreticky. Zjednodušeně.
Vzhledem k tomu, že každé světlo půjde z jedné strany, tak se Ti také může stát že list papíru bude z jedné strany modrý a z druhé červený…

A vůbec… celé je to trochu složitější než aby se na Tvou otázku dalo jednoznačně a správně odpovědět.