Liduška 23

Může si přítel jako OSVČ přiznávat děti a mít nízký paušál? Co je to daňový bonus (kdo jej může žádat)?

Přítel je OSVČ a já zaměstnanec do července 2018, pak jsem šla na neschopenku a od listopadu mám mateřskou a zamestnavatele už nemám (ukončil poměr), ale doposud jsem si dítě přiznávala já. Ale teď nastala situace, že máme dvě děti a přítel je OSVČ s nízkým paušálem. Myslíte si, že si je může přiznávat? A ještě prosím co je to daňový bonus (myslím si, že by na něj já nebo on dosáhl) jak zjistím, zda jej můžeme mít a zda jej vyplácí i zpětně? Děkuji

Odpovědi
nyjono

To by vám asi poradil účetní. Přítel si zpracovává účetnictví sám?