macala

OSVČ jako VPP a zaměstnanec zároveň – Kdy musím platit zálohy na SP a ZP i já a ne jen zaměstnavatel?

Všude jsem se dočetl pouze, že zálohy za OSVČ nemusím platit, pokud nedosáhnu v příjmu „výše zakládající povinnou účast na důchodovém pojištění“. Kolik to ale má být sem nikde nenašel… Poradíte?

Odpovědi
mokador

Zálohy se neplatí, zaplatí se až po podání přehledu na zdravotní pojišťovně a OSSZ částky které se na přehledu vypočítají jednorázově. Je také možné že se platit nic nebude.