reika

Ostružiny před dozráním začnou „hnít“ nebo „plesnivět“. Čím to je a co s tím?

Dobrý den, mám problém s ostružinami (Navaho). Těsně před jejich dozráním mi začnou „hnít nebo plesnivět“. Když je utrhnu v tu dobu a ochutnám, tak se nedají jíst, jsou kyselé. Když je nechám být, plesniví. Nevím, čím to je a co s tím… poradíte mi? Děkuji. Navíc jsou ty plody letos nějak veliké…

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… mám stejnej problém … někde jsem četl, že je to z nedostaku sluníčka >>> prostříhal jsem, a trochu to pomohlo, ale po deštích sr to objevilo znova, uvidíme příští rok …

Další odpovědi
cochee

Já mám asi nějakou ranou odrůdu, protože mám dááávno po sezoně, nicméně problémy jsem s tím měl tytéž, nedělal jsem si s tím hlavu a přikládám to letošnímu stylu počasí – furt deštivo a málo slunka. Moje jabka zase dostala tzv. sazovitost, to je totéž – deštivá sezona tuto chorobu sice ne přímo vyvolala, ale rozhodně podpořila.

paul1

U nás je to podobné, nevím tedy, jakou máme odrůdu, má to být nějaká holandská.
Zarodily krásně, hodně jsme již sklidili, teď je na rostlincách cca 1/3 úrody, ale většinou dlouho zůstávají červené. Zkusím je prostříhat, díky za tip od Mc Merkurion.