Pavel1212

Ostravská muzejní noc

Nemáte někdo zkušenosti s Muzejními nocemi? Vhtěl bych navštívit tu Ostravskou a nevím, jestli se bude vybírat vstupné…třeba na ty výstavy apod., nebo to bude zdarma, když je to nějaká akce?

Odpovědi
barnajka

Všechny vstupy bývají vždy zdarma, stejně jako zvláštní kyvadlová doprava. Když stihnete obejít všechny objekty zapojené do tohoto projektu, klidně můžete navštívít všechny. Platit nebudete ani korunu. Je jen potřeba si včas zjistit jízdní řád, protože zájemců bývá hodně a počet spojů je obvykle omezený.
V Brně to bývá navíc tak, že do mimořádně atraktivních objektů jezdívají speciální linky, spoje jsou nasmlouvané předem, je jich třeba jen 5 tam+5 zpátky (např. slavkovská Mohyla míru) a většinou tam platí místenkový systém: i několik dní předem je možno si v informačním centru vyzvednou bezplatnou místenku. Po vyčerpání zásob máte prostě smůlu, do objektu se musíte nějak dostat po vlastní ose :) Ostrava má organizaci dopravy vymyšlenou trošku jinak, doporučuji podívat se na oficiální web, kde najdete všechny potřebné informace:

http://www.os­travskamuzejni­noc.cz/

http://www.os­travskamuzejni­noc.cz/2011/do­prava.html