autacek

Ostatní členové domácnosti osoby v karanténě mohou ven kamkoli a jsou imunní?

Nejlepší odpověď
led

V prípade podozrenia na nákazu (nemôžem písať koronavírus, aby Kepler nejančil) treba nie ísť osobne k lekárovi, ale zatelefonovať lekárovi a ďalej sa riadiť podľa jeho pokynov. To sa týka všetkých členov domácnosti.!

Neviem, ako je to v ČR, ale na Slovensky na všetky telefonné čísla boli poslané, podľa rozhodnutia krízového štábu SR, základné pokyny, čo robiť. Myslím, že aj český krízový štáb bude postupovať, ak tak ešte neurobil, v podobnom zmysle.

Najlepšia 1.pomoc v tomto prípade je nevyvolávať paniku medzi ľuďmi a riadiť sa podľa dispozícií lekárov.
Ešte raz: v prípade podozrenia, nechoďte k lekárovi a medzi ľudí, ale telefonicky oznámte svoje podozrenie lekárovi. Týka sa to všetkých, ktorí sú v priamom styku s pacientom, teda hlavne príslušníkov domácnosti. Nechoďte medzi ľudí, pokiaľ sa podozrivá diagnoza nepreverí príslušným lekárom.

Další odpovědi
zjentek

Tedy já předpokládám, že KARANTÉNA ve svým slova smyslu znamená izolaci a v tomto konkrétním případě BY MĚLO BÝT samozřejmostí IZOLOVAT domnělého infikovaného v uzavřeném prostoru „na samotce“, nejlépe na klíč.

To je tvůj „záchod“? Jak to funguje? Výměna folie po každém usednutí? není to nebezpečné? Víš, kolik se při takový výměně může do prostoru uvolnit virů? (;

mosoj

Co pořád rejete. Ono se vám to vrátí. Ostatní členové domácnosti se také nakazí a pak budou v karanténě. Pořád bude nakažených méně a hlavně je přehled!!

Mc Merkurion

… otázka hodná žáka obecné školy …