soumon

Ossz obstavila účet

manžel dluží na OSSz,nyní mu obstavili účet,kde ale nejsou žádné prostředky.Jak dlouho čekají,než udělají další krok a jak budou postupovat. Prodáváme dům,čekáme na převod peněz a bojím se že než se to vyřídí,vznikne nějaký problém ohledně domu. Po prodeji chce všechno zaplatit.

Odpovědi
Mapel

exekuce na účet probíhá následovně.
Po nařízení exekuce se zablokuje účet. Pak banka čeká na nabytí právní moci. V tomto okamžiku převede dlužnou částku na účet věřitele. Pokud není dostatek finančních prostředků, tak převede co je na účtu a čeká 6 měsíců, zda tam přijdou nějaké peníze. Pokud tam přijde vymáhaná částka, ta jí převede a pokud ne, tak po půl roce převede vše co se tam nastřádalo. Jelikož naše banky nás ždímají poplatky (už jsem se s nimi raději rozloučil), tak vám bude vznikat v bance nedoplateck a opět penále. Nastává začarovaný kruh a proto doporučuji tam dávat aspoň peníze na poplatky. Ty si banka strhává a nevzniká další dluh. Konkrétní podmínky si zjistěte u své banky. Každá to má trochu jináč.

Co se týče nmovitosti, tak od OSSZ nehrozí rychlé jednání. Jsou těžkopádní, ale pomalu může dojít i na exekuci nemovitosti.

postcd

zeptat se ossz, použít jiný účet dočasně a splatit dluh jakmile to pujde?