BENYTA

Osobní zkušenost se šťávou z cibule při diagnoze – alopecia areata – máte někdo?

Dnes jsem se dočetla, že postižená místa se mají dvakrát,třikrát týdně potírat čerstvou cibulovou šťávou. Kdyby to fungovalo,doporučil by to kožní lékař, nebo musí doporučovat jen výrobky z farmaceutického průmyslu, tedy za které musíme zaplatit, v tomto případě ne málo…
Nebo poprosím o nějakou další radu typu „babských“…kor­tikoidy mám a dusíku moc nedůvěřuji.
Díky.

Odpovědi
anonym

…„Kdyby to fungovalo,doporučil by to kožní lékař“… – mohl by – a také nemusel. U takovýchto ´tradičních´ receptů nemá nikde ani kým doporučené dávkování (navíc není cibule jako cibule, což ´pilule´ jsou jedna jako druhá), nemá definované kontraindikace apod.
___
Osobní zkušenost nemám, ale myslím, že cibulová šťáva uškodit nemůže – takže proč ji nevyzkoušet?
😉

arygnoc

no, mazať si hlavu cibuľou (to potom budete hlava pomazaná?) – to by ma nenapadlo.

v prvom rade záleží na príčine, klinickom obraze (infekcia? – zvýšená hodnota IgE?, výsledok trichogramu? – bol vôbec urobený trichogram?, dôsledok atopie?, …)

potom sa stanovuje liečba.

pokiaľ sa jedná o zápalovú príčinu, cibuľa (nesterilná) či jej šťava môže ešte viac uškodiť.