Osobní závazek

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou váhu má v právu „osobní závazek“. Zajímá mne to v souvislosti s darovací smlouvou, ke které byl udělán dodatek, týkající se právě osobního závazku. Nejde jen o „morální závazek“ – např. když se nedodrží osobní závazek, jde o důkaz nemorálního chování?
Děkuji.

Odpovědi
LuciJe

Co je psáno, to je dáno. Čili, platí to, co máte ve smlouvě napsáno. Je dobré věnovat pozornost i možnosti, že obdarovaný nabytý majetek např. prodá – pokud s majetkem osobní závazek souvisí (např. bydlení v darovaném domě), je třeba i podobné možnosti ošetřit.